Krematorija Krematorija Krematorija

Rīga: 20 01 83 33 (Diennakts 00-24)
Rīgas rajons: 29 57 47 45 (Diennakts 00-24)
Vidzeme: 20 88 89 89 (Diennakts 00-24)
Kurzeme: 26 33 59 28 (Diennakts 00-24)

Apbedīšanas nams - Krematorija

Par labu kremācijai


Iedzīvotāji izvēlās par labu kremācijai

Pēdējā laikā iedzīvotāji izvēlās par labu kremācijai un šāda tendence ir novērojama visā pasaulē. Kremācija pēc savas būtības ir saprotama, pieņemama, izdevīga, cienīga un ar vēsturiskām saknēm. Kremācijas norisi Latvijā stingri nosaka 2010.gada 29.jūnija Ministru kabineta noteikumi Nr.600 “Kremācijas noteikumi”. Iedzīvotājiem ir tiesības saņemt kremācijas pakalpojumus bez starpniekiem pa tiešo licencētā krematorijā. Pašlaik Latvijā darbojas 2 (divas) krematorijas, kas ir saņēmuši speciālo atļauju kremācijas veikšanai. Jauna krematorija savu darbu uzsāka 2016.gada aprīlī.
Jāuzsver, ka kremācija notiek šim nolūkam piemērotā ēkā – krematorijā, kura ir aprīkota ar nepieciešamām iekārtām un telpām. Aizgājēju kremācija parasti notiek rindas kārtībā, protams, ir iespējama arīdzan steidzama kremācija, kad mirušo kremēs 24 stundu laikā. Vidēji kremācijas process ilgst ap 1,5 – 2 stundas. Saskaņā ar kremācijas noteikumiem krematorijas ir nodrošinātas pret nepiederošu personu neatļautu iekļūšanu, ka rezultātā pavadītājiem nav paredzēts piedalīties pašā kremācijas procesā.

Nobeigumā jānorāda, ka līdz ar otras krematorijas darba uzsākšanas pēdējo 2 (divu) gadu laikā ir novērojams kremācijas skaita pieaugums vismaz par 5 %, pašlaik ap 15 - 17 % no visu mirušo skaita izvēlās kremāciju, savukārt tuvākā nākotnē kremēto skaits varētu sasniegt ap 35 - 45 %.Ieteikumi un noderīga informācija:

• Kremācijas pakalpojumus ieteicams pieteikt pa tiešo krematorijā.
• Kremācijas pakalpojumus Latvijā ir tiesīgas sniegt 2 (divas) licencētās krematorijas.
• Pirms kremācijas pakalpojuma pasūtīšanas piederīgiem ir tiesības pārliecināties, kurā no 2 (divām) krematorijām veiks aizgājēja kremāciju, piezvanot pa tiešo uz krematoriju.
• Kremācijas apliecība ir dokuments, kas apliecina veikto kremāciju licencētā krematorijā Latvijā. Kremācijas apliecību uzrāda kapsētā pirms apglabāšanas.
• Jāizvairās no neskaidriem un nesaprotamiem piedāvājumiem par kremācijas veikšanas procesu.
• Kremācijas norisi Latvijā stingri nosaka likums un par to ievērošanu atbild licencētās krematorijas.


Atpakaļ uz Jaunumiem