Krematorija Krematorija Krematorija

Rīga: 20 01 83 33 (Diennakts 00-24)
Rīgas rajons: 29 57 47 45 (Diennakts 00-24)
Vidzeme: 20 88 89 89 (Diennakts 00-24)
Kurzeme: 26 33 59 28 (Diennakts 00-24)

Apbedīšanas nams - Krematorija

JAUNĀ LICENCĒTĀ KREMATORIJA PIEEJAMA IKVIENAM


Kādus pakalpojumus jau sniedz jaunā krematorija un, kas ir ieplānots?

Jaunais, pēc visaugstākajiem standartiem, īpaši projektētais objekts ir jau nodots ekspluatācijā un nodrošina visas nepieciešamās funkcijas. Kopējā apbedīšanas nama telpu platība – 420 m2. Šeit pie Kocēnu kapiem, Valmierā viss atrodas vienkopus: birojs, kurā mirušā piederīgie ar apbedīšanas speciālistu vienosies par sniedzamo pakalpojumu klāstu. Ir veikals, kurā var iegādāties apbedīšanas piederumus ( vienkāršas un greznas urnas, krustus, sveces, zārkus u.c.), savs sertificēts un kvalitatīvi ierīkots morgs, kremācijas zāle, plaša un gaiša atvadu ceremonijas zāle, ārsta kabinets nepieciešamo manipulāciju veikšanai, kā arī ērtas telpas profesionāli sagatavotā apkalpojošā personāla ērtībām un vajadzībām. Komplekss nodrošina pilnīgi visus ar apbedīšanu saistītos pakalpojumus un piederumu klāstu jebkurai gaumei un rocībai, ievērojot piederīgo vēlmes un tradīcijas rituālu veikšanā. Tiek piedāvāti gan tradicionālie apbedīšanas pakalpojumi, gan kremēšana. Visas juridiskās formalitātes un praktiskās procedūras palīdzēs atrisināt Apbedīšanas pakalpojumu kompleksa profesionāļi.

Klienti te saņem profesionālu palīdzību, pilnu pakalpojumu klāstu, cilvēciskas līdzjūtības pilnu attieksmi. Zaudējot tuvu cilvēku ir svarīgi, lai līdzās būtu arī uzticams atbalsts bēru ceremonijas rīkošanā. Apbedīšanas nama - krematorijas (Krematorija) personāls parūpēsies par visu dokumentu nokārtošanu, mirušā transportēšanu, uzglabāšanu savā jaunajā morgā, kremēšanu vai apglabāšanu un visiem saistītajiem pakalpojumiem.

Pie Krematorijas kompleksa nobruģēts stāvlaukums, ainaviski sakopta teritorija priežu ielokā ar izveidotu dīķi. Te, kapsētas parkā, ir ieplānots arī kolumbārijs. Tā būs pagaidu atdusas vieta urnām par noteiktu gada maksu. Urnu ar sava piederīgā pelniem tuvinieki varēs atstāt kolumbārijā vai jebkurā brīdī pārvest uz citu vietu.Kā notiek kremēšanas process un vai tuvinieki var būt droši, ka saņem sava piederīgā pelnus?

Krematorijā atrodas īpaša telpa, kurā atrodas datorizēta krāsns. Tajā ar ratiņu palīdzību tiek ievietots un kremēts mirušais. Zārkā pirms tam ieliek īpašu, nedegoša materiāla identifikācijas plāksni ar numuru. Viss process notiek datorizēti pēc vienas pogas principa, tas tiek kontrolēts un uzraudzīts. Tiek ievēroti drošības pasākumi, kas nepieļauj kļūdas. Visas darbības tiek reģistrētas. Aptuveni pēc pusotras stundas pelni kopā ar šo plāksni sabirst īpašā tvertnē un tos pēc kremulātora ievieto urnā. Piederīgie urnu un kremācijas apliecību var saņemt noteiktā dienā. Pēc identifikācijas numura var uzzināt pilnīgu informāciju par mirušo, dati tiek uzglabāti nākamajām paaudzēm.

Vai kremācija ir dārga?

Cenas ir izstrādātas tā, lai ikviens cilvēks varētu atļauties izmantot Krematorijas kremēšanas un apbedīšanas pakalpojumus, ir ņemta vērā valstī izstrādātā pabalstu sistēma un cilvēku reālā pirktspēja kopumā. Individuāla pieeja katram klientam un optimāla pakalpojumu klāsta noformulēšana kopā ar profesionālu konsultantu. Cenas piemērotas lielākajai daļai klientu un katrs var izvēlēties savām vēlmēm un iespējām atbilstošāko pakalpojumu klāstu.

Kam ir tiesības veikt kremācijas pakalpojumu?

Veikt kremācijas pakalpojumus Latvijā ir tiesīga vienīgi licencēta krematorija. Jānorāda, ka Krematorija ir licencēta, tās darbību stingri uzrauga valsts kontrolējošās institūcijas, jāievēro īpašas prasības, jāveic visu procesu un aprīkojuma uzraudzību. Ir apsardze, signalizācija, teritorijas un telpu videonovērošana, piekļuves kontroles sistēma, atbilstoši apmācīts personāls. Ēka ir speciāli projektēta attiecīgajiem pakalpojumiem pēc visaugstākajiem standartiem. Šāds projekts kopumā pieprasa visstingrāko normatīvu ievērošanu, tajā skaitā kvalificēta un apmācīta personāla atlasi. Latvijā arvien vairāk izvēlas tieši kremāciju. Tam ir savi praktiski, emocionāli un arī finansiāli apsvērumi: kapa vietu trūkums un to dārdzība, cilvēku migrācija - problemātiski sakopt dzimtas kapus, tie aizaug. Ir uzskats, ka zemi jāizmanto citiem mērķiem, jo tradicionāli senlatvieši savus mirušos arī sadedzinājuši sārtā, nevis apglabājuši. Urnu ar pelniem var uzglabāt kolumbārijā, novietot mājās, paņemt līdzi uz citu valsti, apglabāt līdzās piederīgajiem kapos vai savā dārzā, var pelnus izkaisīt jūrā. Ikviena cilvēka vēlmes tiks apmierinātas un Apbedīšanas nama - krematorijas piedāvājums būs katram finansiāli pieejams.

Tomēr jāuzsver, ka jauna krematorija nodrošina mirušo transportēšanu visas valsts teritorijā, līdz ar ko piederīgie var atvadīties no mirušā savā pilsētā, bet par transportu un apbedīšanas procesa pabeigšanu parūpēsies krematorijas speciālisti. Sīkāka informācija par krematorijas pakalpojumiem ir pieejama www.krematorija.lv vai pa diennakts tālruni: 20888989 (Vidzemē) vai 20018333 (Rīgā).


Atpakaļ uz Jaunumiem